Почетна / Сапуници / Почина средовечниот шармер од познатата „Право на љубов“

Почина средовечниот шармер од познатата „Право на љубов“

Првата мега успешна мексиканска теленовела прикажана во Македонија беше “Право на љубов”, далечната 2000 година на А1 телевизија.

Секој работен ден од 20 часот, македонската публика беше прикована за тв екраните следејќи ја приказната за манекенката Кристина и нејзината доминантна мајка Лусијана Дувал. Особено внимание привлече Андрес Дувал, сопругот на Лусијана, кој беше растргнат меѓу љубовта кон неговата жена и страста кон љубовницата.

Средовечниот шармер беше толкуван од мексиканскиот актер Андрес Гарсија, кој за жал почина на 82 годишна возраст пред неколку дена.

Гарсија ќе остане запаметен во мексиканската фела како еден од најпознатите актери и јавни личности.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

error: Содржината е заштитена!