Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Весна Кираџиева: „Спортистите не ги сметаат баш за интелигентни“

Весна Кираџиева: „Спортистите не ги сметаат баш за интелигентни“

Билдери, гимнастичари, маратонци и фитнес инструктори во спортското издание на „Нешто конкретно”. Нашите гости Мирко Петровски, Цветанка Огненовска Аврамовски, Весна Кираџиева и Зоран Лазаревски Паљото ќе ви откријат кои мускули највеќе ги вежбаат жените во теретана, дали мажите повеќе се фотографираат отколку што вежбаат и каде започнал бодибилдингот во Македонија.

Дали претпоставувате колку јајца има изедено Мирко во последните дваесетина години? Како Зоран го добил прекарот „Паљо” и зошто не беше одбран за градоначалник на Битола, дознајте во изданието што веќе е достапно на YouTube.

Весна Кираџиева изјави дека спортистите не ги сметаат за баш интелигентни на што останатите нејзини соговорници не се согласија.

Како дојдовме до тоа да мажите сакаат да се сликаат и да се разголуваат повеќе од жените, да се сите навежбани и да имаат стомачни мускули. Разговараме за тоа што го поттикна мажот толку да се грижи за својот физички изглед.

Слушнавме и што мислат жените за муабетот „теретаната е машка работа”. На крајот скопјанецот и битолчанецот ги одмерија силите со буткање на рака.

Гледајте „Нешто конкретно” со Снеже Велков секоја недела во 17.00 часот на Телма.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва гласаме за бројот 1 на 145 333 за победа на Мики во „Гранд“

Македонскиот идол Мики Секуловски е еден од најсериозните кандидати за победа во големото музичко талент …

error: Содржината е заштитена!