Почетна / Телевизија / ТВ Времеплов / ТВ Времеплов | Тоше Проески најпопуларно тв лице за 1999 година

ТВ Времеплов | Тоше Проески најпопуларно тв лице за 1999 година

Далечната 1999 година, Македонија имаше манифестации како 12 Величествени, ТВ Лице на годината кои со особено внимание се следеа на малите екрани. И токму од таа година ве потсетуваме на едно носталгично и преубаво видео, исечок од манифестацијата “ТВ Лице на годината”, емитувана на А1 телевизија.

Водители на настанот биле Весна Бејби Петрушевска и Игор Џамбазов, а наградите за најпопуларно тв лице и поп пејач за таа година ги добил кој друг, ако не единствениот Тоше Проески.

Погледнете го видеото во продолжение и уживајте во магичната изведба на мега хитот на Проески, “Твоите бакнежи на моите бели кошули”:

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Времеплов | Се сеќавате ли на серијата за „Неш Бриџис“?

Се сеќавате ли на “Неш Бриџис”? Се работи за една од најпопуларните полициски серии емитувани …

error: Содржината е заштитена!