Почетна / Телевизија / ТВ Времеплов / ТВ Ретро | Вака се најавувала ТВ програма далечната 1989-та

ТВ Ретро | Вака се најавувала ТВ програма далечната 1989-та

Ако денес на сите македонски телевизии може да видиме промо форшпани преку кои се најавуваат содржините кои ќе се емитуваат во тековниот или следните денови, порано било доста поразлично.

Имено, едно ретро видео ја врати носталгијата кај постарите генерации и помалку ги зачуди помладите. Во далечната 89-та година, програмата се најавувала на поинаков начин. Програмската шема на првиот и вториот канал на МТВ, тогаш Радио телевизија Скопје се најавувала со читање.

Како тоа го прави Наде Антиќ Славковиќ, погледнете од видеото во продолжение :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ТВ Времеплов | Се сеќавате ли на серијата за „Неш Бриџис“?

Се сеќавате ли на “Неш Бриџис”? Се работи за една од најпопуларните полициски серии емитувани …

error: Содржината е заштитена!