РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Црвена месечина 102

    Сто и второ продолжение од вебновелата “Црвена месечина”     Ноќта веќе беше надлабоко спуштена. Алехандро и подготвуваше мате, а таа не знаеше како да му ја каже новоста, исплашена од стравот кој и го всади Магнолија, го праша дали сака деца и дали размислувал за истите.– Секако …

Повеќе »

Падна и остана жива!

  Падна, но не ја загуби смислата за хумор!   Во следното видео ќе погледнете како водителката на утринската програма “Good Morning Finland” паѓа од своето столче и притоа слатко си се смее поради незгодната ситуација. Штета што падот се случи додека во етер сеуште беше пуштен прилогот, во спротивно …

Повеќе »

Ѕвездата се роди

    Уште во јануари 2011-та година беше најавено снимањето на римејкот на музичката романтична драма “A Star is Born” од 1976-та година, кога главните улоги ги имаа Barbra Streisand и Chris Christofferson (поточно римејк на римејкот од 1954-та година кога главната улога ја имаше Judy Garland, додека оригиналот всушност …

Повеќе »

Вечерва стартува Survivor

    Подгответе се за долга и авантуристичка вечер…     Вечерва на Телевизија Сител се ќе биде во знакот на преживувањето. Имено, шоуто кое ветува многу предизвика мала промена во прајм-тајм периодот на оваа телевизија. Стартот на првата епизода од новата сезона на VIP Survivor е најавен за во …

Повеќе »

Од каде ни е познато ова?

Презентација на евтина и лесно достапна композиција во After Effects     Сурфајќи низ порталите за креативни изработки наидов на една композиција што ми го привлече вниманието, чини само 15 долари и тесно е поврзана со телевизијата, затоа одлучив да ви ја презентирам токму тука на единствениот специјализиран портал за …

Повеќе »

Која е Јасмин приватно?

Нешто повеќе за приватниот живот и кариерата на “Јасмин”     Прво ја запознавме како Езо, бунтовна девојка од село што беше заробена во вртлогот на судбината, а потоа ни дојде како Јасмин, урбана и самостојна жена со цврст карактер, посакувана од многумина, но предадена само на еден. Хит серијата …

Повеќе »

Падна во транс од смеење

    Жирито во музичкото шоу “The X Factor” падна во транс од смеење откако ја слушна девојката што се обидуваше да отпее една песна од Мадона. Сајмон Коувел, оние што не можеа да го контролираат својот напад на смеење, ги замоли да го напуштат студиото, но откако тие си …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!