РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Црвена месечина 101

    Сто и прво продолжение од вебновелата “Црвена месечина”     Матилде не можеше да поверува во приказната која и ја раскажа нејзината мајка, кога се врати назад во Сан Кристобал. – Значи Алехандро е син на твојата пријателка Рут?– Така е, – потври Висента, посегнувајки по фотографијата на …

Повеќе »

Филм за Лејди Гага

    Лејди Гага ќе стане филмски лик во филмот за својот живот и дело, приказната ќе биде сконцентрирана на краткиот период откако таа се појави на сцената па се до денес. Но, иако само неколку години беа доволни за да неа ја наречат “легендарна”, американските продуценти одлучија да и …

Повеќе »

Од утре нова индиска серија

    Телевизија Сител од понеделник во 9.10 часот ќе започне со емитување на нова индиска теленовела, којашто ќе ја замени тукушто укинатата латино-американска теленовела “Триумф на љубовта”, која со емитување ќе продолжи во прајм-тајм терминот 19.00 часот на Тројка (Сител 3)     “Слушни ја мојата судбина” е индиска …

Повеќе »

Со плагијат на Евровизија?

    Евровизиските скандали не стивнуваат, дефинитивно не сме единствените на Балканот што скандалозно ја одбираме песната за на Евровизија, а за во Европа не станува ни збор. Синоќа Жељко Јоксимовиќ ја претстави песната “Није љубав ствар” со која ќе ги брани боите на Србија во Азербејџан. Веднаш по презентацијата …

Повеќе »

Веселите Грашковци

      The Poddington Peas, или во превод “Веселите Грашковци” е анимирана британска телевизиска серија наменета за деца, креирана е од Пол Нидс и Колин Вајат. Првата сезона од серијата имаше 13 епизоди, а првпат беше прикажана на каналот BBC во 1989-та година. Во 2008-та година се шпекулираше дека …

Повеќе »

Сител и нивните трикови

    Уште еден трик од страна на Сител! Новата турска серија “Под сенката на врбите” што до пред неколку часа беше најавувана со “наскоро”, тие ја стартуваа изненадно веднаш по новата епизода од “Љубов и казна”. Доколку се прашувавте зошто вашата омилена серија се емитуваше и во сабота, тука …

Повеќе »

Грузија на Евровизија

    12/43  ГРУЗИЈА Изведувач: Anri JokhadzeПесна: “I’m a Jocker”Второ полуфинале (24/05/2012)   Грузија своето дебитирање го имаше во 2007-та година, а оттогаш како една од поновите земји се смета и за поуспешна бидејќи од четири пати учeство, четири пати се пласира во финале, и се наоѓа во ТОП 12 …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!