Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Фото | Алфа во розово на работа со поддшка за болните од рак на дојка

Фото | Алфа во розово на работа со поддшка за болните од рак на дојка

– Денес е денот кога носиме розово и зборуваме за ракот на дојка, гласни сме и им даваме поддршка да сите Борки кои храбро се борат со оваа болест. Им порачуваме дека не се осамени во нивната борба! Oваа борба е наша заедничка – изјавија од здружението за борба против рак “Борка”.

ВО РОЗОВО@НА РАБОТА беше слоганот кој денес го применија и водителите од телевизија Алфа, давајќи поддршка на сите оние кои се борат против злокобната болест.

Водителките на утринската програма и информативните изданија се облекоа во розово и со тоа влијаеа на сите оние кои боледуваат од рак да знаат дека не се сами и дека секогаш треба да мислат розово.
Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нора: Јас се омажив од љубов, не затоа што Марко е Македонец

Поранешната водителка, Нора Шаќири Марковиќ, во најновото интервју на Бекстејџ зборуваше за мајчинството и бракот …

error: Содржината е заштитена!