Почетна / Серии / Фотографии од снимањето на новата серија „Комшиски муабети“

Фотографии од снимањето на новата серија „Комшиски муабети“

 

Оваа есен на Алфа, нова домашна серија

 

 

Снимањата на новата македонска хумористична серија “Комшиски муабети” се ближат кон самиот крај.

 

 

Серијата која ќе брои вкупно 40 епизоди, како и нејзината претходница “Цимери”, стартува во октомври во прајмтајм на Алфа телевизија.

 

 

Ви презентираме ексклузивни фотографии од снимањето на Комшиите, во кои настапуваат актерските имиња како Винета Димчевска, Магдалена Ризова – Черних, Ердоган Максут, Никола Колев – Зезо, Диме Коцевски, Благица Ристов и др.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Оваа есен на Телма ја следиме крими серијата за мексиканските „Наркоси“

Po Колумбија, продуцентите на “Наркос” се преселија во Мексико. Како започна и како се развиваше …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!