Почетна / Сапуници / Цеца „затрескана“ во Бали Бег, апелира да се гледа новата серија

Цеца „затрескана“ во Бали Бег, апелира да се гледа новата серија

 

И српската естрада ужива да гледа турски серии

 

Познатата турбо фолк дива Цеца Ражњатовиќ на задоволство на Пинк телевизија, почна да ги најавува нивните турски серии. Главната улога во новата турска серија “Бескрајна љубов” која започнува во Србија ја толкува популарниот Бали Бег од “Величествениот” кој ги освои воздишките на женската публика. Токму поради тој глумец, фолк пејачката апелира да се гледа новата серија во која тој настапува, пренесува српски Pink.rs :

 

 

– Одвај чекам да започне серијата со емитување затоа што Бали бег овде има феноменална улога. Глуми еден вистински мачо маж кој секоја жена би го посакала за себе. Темата е голема и несреќна љубов, која зависи од многу фактори и околности. Ова е серија која ќе ја заинтригира српската јавност, а жените уште повеќе ќе се заљубат во Бали бег – објаснува Цеца.

 


 

Токму поради тој глумец, Цеца ја гледаше и серијата “Величествениот” и се запозна со Халит Ергенџ, актерот што го толкуваше султан Сулејман. Но, неостварена желба и остана да се запознае со Бали Бег. Којзнае, можеби Пинк ќе и ја исполни желбата и ќе и го донесат згодниот турски глумец, со оглед на тоа дека турските серии во Србија се емитуваат во енормно голем број и уживаат голема популарност кај сите генерации.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Миран од „Дива“ се враќа во нова урнебесна комедија на Канал 5

“Луда Куќа”, нова семејна комедија на Канал 5 телевизија. Додека ги следите последните епизоди од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!