Почетна / Телевизија / Големиот брат (страна 8)

Големиот брат

Големиот брат | Урош ја испофаќа Сораја под туш

  Дека повеќе не ја „готиви“ Ава, Урош веќе во неколку наврати агресивно докажува и покажува, но сосема суптилно и се пушта на Сораја. А синоќа ја искористи можноста па ја испофаќа под туш. Во прилог е доказот.             Крис Манев | ТВ Пакет  

Повеќе »

Големиот брат | Топ и Славко имаат геј афинитети?

  Иако во куќата постои претставаник на геј популацијата сепак низ форумите се проширија дискусии за врската на Славко и атлетичарот Драгутин познат како Топ. Имено, синоќешниот нивен однос на големо ги поттикна сеирџиите, а сето тоа беше поткрепено со фотографии кои ги имате во прилог. Синоќа некаде околу 2 …

Повеќе »

Големиот брат | Маја Николиќ има шума таму долу, бљак!

  Еден од близнаците во реалното шоу „Големиот брат“ што се емитува на Сител телевизија, тврди дека ја видел Маја Николиќ гола и оти нејзиното меѓуножје не изгледа баш убаво. „Ја видов гола, па таа долу има шума со влакна долги колку еден прст! Фуј!“, објаснува Жарко. Инаку, Маја од …

Повеќе »

Анонимката Синди, Анета ја нарече дебела!

 Кавгите меѓу Синди и Aнета ескалираа. Анета мирно се повлече и влезе во бањата да се истушира, но психички пореметената анонимка Синди повторно ја нападна Наковска поради што беше испрскана со вода. Во прилог е снимката од караницата.

Повеќе »

Бобан: „Мајка ми не сум ја видел 8 години“

  Бобан Стојановиќ учесникот во реалното шоу „Големиот Брат“, ја отвори душата и ја раскажа својата приказна. Имено, после признанието дека е геј неговата мајка се откажала од него и веќе 8 години не се видел со неа. Бобан им раскажа на станарите дека влегол во шоуто за да сфатат …

Повеќе »

Големиот брат | Сораја во одбрана на Скопје

  Откако Синди се дрзна да ја навреди Анета, а и целото Скопје, со сите негови жители нарекувајќи го село и ставајки се себе си на пиедестал, во одбрана на нашиот град застана и Сораја. Имено, таа откако влезе и се спријатели со Синди, на многу убав начин и кажа: …

Повеќе »

Видео | Боки извиси, Венди е нов станар

  Вонредното излегување од куќата на Големиот Брат, направено со цел да се соберат што повеќе пари за малата Тијана на која и е потребна итна операција на срцето донесе нови изненадувања. А најголемото е Венди! Имено, Весна Вукелиќ Венди влезе во куќата како нов станар! Ништо од Боки 13. …

Повеќе »

Боки за Синди – „Ќе и ја ебам мајката курвинска“

  Во врска со учесничката во реалното шоу „Големиот брат“ која што се дрзна да каже дека главниот град на Македонија е село, се огласи и македонскиот шоумен Боки 13-ка за кого се шпекулира дека вечерва ќе влезе во куќата. Имено, тој го напиша следново: „Како јас би ти објаснил …

Повеќе »

Фановите едногласни: „Боки влези и среди ја Синди“

  Вчеравечер во куќата на Големиот брат се случи првото тајно гласање и исфрлување од куќата. Учесниците со најмалку гласови беа Петруќи, Невена и најомразената Србинка во Македонија – Синди! Куќата ја напушти Петруќи со најмногу гласови од станарите. Во текот на шоуто, водителката Маријана ја излажа Маја дека е …

Повеќе »

Кутрата Маја, Скопје било село, а што е таа?

  На само неколку часа пред излегувањето ситуацијата во куќата е се понапната. Мета на напади и навреди овој пат беше Македонката Анета. Откако Анета и сугерираше на Синди дека треба да работи нешто во кујната белграѓанката и се сврте со најостри зборови и навреди, а се се сведе на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!