Почетна / Телевизија / Големиот брат (страна 6)

Големиот брат

Султан Сулејман оваа недела на Сител телевизија

  Во најновото исфрлување од куќата на „Големиот брат“, тимот на шоуто одлучи малку да се пошегува со станарите. Имено, водителката Маријана Мичиќ најпрво најави дека Венди и Маја Николиќ се станарките со најмалку гласови од публиката и побара пауза за реклами, за веднаш потоа како гром од ведро небо …

Повеќе »

Бекстејџ открива како функционира „Big Brother“

  Екипата на естрадниот магазин „Бекстејџ“ пред неколку денови беше во посета на куќата на Големиот брат, односно Габриела и Марија се потрудија одблиску да ни ја прикажат „машинеријата“ што стои зад шоуто кое секојдневно го следи милионската телевизиска публика во поранешните земји на Југославија.     Во разговор со …

Повеќе »

Урош: „Ја мразам Анета, Синди е во право“

      На гостувањето во емисијата „ГБ Магазин“ наменета за случувањата во куќата на Големиот Брат, Урош одговори на прашањето кој најмногу го нервира во куќата: „Иако по пораките на Фејсбук многу луѓе од Македонија ме поддржуваат, мене најмногу во куќата ме нервираше и не можев да ја поднесам …

Повеќе »

Видео | Испаднаа градите на Сораја во „Големиот брат“

  Една од најатрактивните учеснички во реалното шоу „Големиот брат“, секако е Сораја Вучелиќ. Старлетата во текот на учествувањето во оваа шоу-програма безброј пати ги покажа своите облини, како и во овој случај.  

Повеќе »

Љубовната приказна на Маја Волк го расплака Балканот

  Маја Волк не можеше да си ги задржи солзите во исповедувалницата додека зборуваше за љубовта на нејзиниот живот. „Бог ми даде љубов на 18 години и 30 години подоцна се покажа дека тој беше прекрасен човек, прекрасен татко. Со него прв пат слушнав народна музика. Заедно и дипломиравме. Раскинавме …

Повеќе »

Големиот брат | Сораја и Маја си ги измерија градите

  Во куќата на „Големиот брат“ дојде до полемика меѓу Маја Николиќ и Сораја Вучелиќ околу тоа како жените изгледаат на телевизија. Пејачката смета дека дамите изгледаат потполно различно на малите екрани во одност на реалноста.     „Сите жени се груби и одвратни на телевизија. На екранот не изгледа …

Повеќе »

Видео | Тепачката меѓу Невена и Синди

  Иако се шпекулираше дека „Големиот брат“ нема да дозволи во етер да се емитува насилството од куќата, сепак во најновиот преглед на денот ја видовме целосната тепачка меѓу Невена и Синди. „Простакуша една, проста простакуша“, велеше Синди додека  по главата си доби тупаница од Невена, а богами нејзината празна …

Повеќе »

Синди: „Анета ми ја загрозува безбедноста“

  Откако вчера Синди ја „елиминираше“ Невена со тоа што ја предизвика да ја удри, па Големиот Брат ја избрка Невена од куќата, Синди утрово му се пожали на Големиот Брат дека сега и смета Анета. Имено, Синди вели дека Анета долила масло на кавгата, а и измислила дека Синди …

Повеќе »

Фотографии од тепачката во „Големиот брат“

  Како што веќе сите знаете денеска во куќата на „Големиот брат“ се случи физички напад помеѓу Невена и Синди. Продукцијата одлучи едната од нив да биде дисквалификувана и исфрлена од куќата, повеќе детали околу настанот тука, а во продолжение следуваат навистина ексклузивни фотографии.             …

Повеќе »

Тепачка во „Големиот брат“ – Невена исфрлена!

  Расправијата настанала кога Синди ја штипнала Невена за задникот и рекла дека има целулит, по што оваа ја удрила по главата, а потоа и ја искубала за косата.     Поради инцидентот, манекенката Невена Милиќевиќ е исфрлена од куќата на „Големиот брат“, додека Маја Николиќ и Анета констатираа дека …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!