Почетна / Телевизија / Големиот брат (страна 7)

Големиот брат

Учесници во „Големиот брат“ голи трчкаа низ куќата

  Всушност, се работи за постапка на учесниците од претходната сезона на британскиот „Big Brother“, балканските учесници очигледно сеуште не се подготвени да одат толку далеку.     Имено, станарите во куќата на „Големиот брат“ во Велика Британија покажаа дека не се ниту малку конзервативни, додека потполно голи се забавуваа …

Повеќе »

Големиот брат казнува – сите се номинирани!

  Како резултат на непочитувањето на правилата во куќата на Големиот Брат пред се заради не носење на микрофони, шепотење, носење на очила за сонце во куќата, зборување за продуцентскиот тим, зборување за номинациите, а и вербални закани кон состанарите, Големиот Брат им соопшти на жителите во куќата дека сите …

Повеќе »

Урош: „Сексот го одглумив во договор со Ава“

  Каскадерот кој во понеделникот ја напушти куќата на Големиот брат во интервју за српскиот Телеграф изјави дека пред влегувањето се договориле со Ава да глумат пар, и да одглумат секс сцена се со цел да останат што подолго во шоуто. „Бевме договорени, бидејќи секогаш оние што прават интересен заплет …

Повеќе »

Урош си го подвитка опашот и заслужено си замина дома

  На изненадување на гледачите на најпопуларното реално шоу на Балканот, „Големиот брат“, вечерва куќата ја напушти Урош Чертиќ. Видно разочаран, атрактивниот каскадер ја загуби борбата со останатите номинирани Славко, Жељко, Жарко и Маја Николиќ, си го подвитка опашот и си замина дома после две недели. Во текот на шоуто …

Повеќе »

Урош конечно призна дека му се допаѓа Сораја

  Денеска во исповедалницата Урош призна дека сака да остане во куќата и оти би му било криво доколку ја напушти, пред се заради тоа што треба да чека цели 4 недели за да види одредени луѓе. Прашан од Големиот брат на кои мисли, Урош одговори: „Драгутин, Славко, Сораја и …

Повеќе »

Братот и пријателите на Маја Николиќ се откажаа од неа

  Братот Марко Николиќ, Маја Оџаклиевска и пријателките на Маја тврдат дека не можат да ја препознаат во реалното шоу. Вчерашни гости на шоуто „Големиот брат“ требаше да бидат Марко, братот на Маја Николиќ и нејзините три блиски пријателки. Сепак, тие го откажаа гостувањето неколку минути пред шоуто. „Имавме закажано …

Повеќе »

Видео | Бобан и ги масира градите на Венди

    Добро познато е дека Венди освен што на прва топка ја доби Ава за сојузник мошне брзо се здружи со Бобан кој и стана најдобра „пријателка“ на Венди, па како таква и помага во се. Така во петокот и помогна околу нанесувањето на пудрата на нејзините бујни гради. …

Повеќе »

Видео | Ава легна и со близнакот Жељко

  Старлетата Ава Карабатиќ изјави дека е особено конзервативна и оти имала само четири врски како и дека не сака народот да ја нарекува курва. Меѓутоа, во „Големиот брат“ веќе двајца мажи го освоија нејзиното срце. Прво спиеше со каскадерот Урош Чертиќ, а сега се бакнува со близнакот Жељко!   …

Повеќе »

Големиот брат | Кој ќе ја напушти куќата утревечер?

  Станарите одлучија Големиот брат објави – номинирани се Маја, Урош, Славко И близнаците. Анета гласаше за Урош и за Маја, иако очекувавме дека ке ја номинира Синди. Близнаците одговорија дека баш им е гајле што се номинирани, а Славко беше прилично револтиран. Урош е номиниран заради кршење на правилата. …

Повеќе »

Големиот брат | Урош е номиниран и очаен

  После синоќешното  меѓусебно гласање за кој да биде номиниран за исфрлање, Урош, Маја и Славко добија најмногу гласови. Урош оваа вест најтешко ја поднесе, па за малку ќе се расплачеше во исповедалницата. „Голем Брате, изненаден сум од ова што се случува посебно затоа што Славко ме номинираше. Криво ми …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!