Почетна / Сапуници / „Грешници”, нова серија за несреќната робинка на Канал 5

„Грешници”, нова серија за несреќната робинка на Канал 5

Нова турска сапуница на Канал 5 телевизија. По Елиф, Ранети птици, Ветување, Аманет и Крваво цвеќе, сега на ред доаѓа и најновата “Грешници”, која сѐ уште се снима и емитува во Турција.

Приказна за младата робинка која оковите под пеколното сонце на пустината ќе ги замени со окови од понижување и омраза во богатиот конак во Истанбул. Тој нема да може да го прости нејзиниот грев, а таа ќе мора да живее во куќата каде ќе треба да се искупи за гревот што не го сторила.

Љубов и одмазда во новата турска серија на Канал 5 во 19.45 часот. “Грешници” – серија за болните рани кои не може да зараснат и скриените чувства кои мора да се потиснат.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

error: Содржината е заштитена!