Почетна / МК Сцена / Видео | Вака звучеше Каролина на ребрендирањето на ВИП

Видео | Вака звучеше Каролина на ребрендирањето на ВИП

Вечерва пред Арената “Борис Трајковски” (А1 Арена) се одржува големиот спектакл по повод ребрендирањето на ВИП во А1. Концертниот настан започна со настапот на Fung Shui, а продолжи со Лозано кој ги отпеа своите најголемите поп хитови. По Лозано, следеше настапот на македонскиот смарагден глас – Каролина Гочева.

Заедно со маестралната изведба на Македонска филхармонија, пејачката понуди мигови за паметење и разнежнување на душите на многубројната публика.

Етно и поп хитови во новосоздадени аранжман на Филхармонија, “ечеа” пред “Борис”. Погледнете како сето тоа изгледаше во краткото видео од настапот на ѕвездата :

Gepostet von А1 Македонија am Samstag, 14. September 2019

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пред концертите, гледаме како се снимаа „Песни за љубов и копнеж“

„Песни за љубов и копнеж” е новото ЦД на популарната македонска поп-пејачка Каролина Гочева. Работено …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!