Почетна / МК Сцена / Видео | Голем камбек на Гулабица со „Да да, вистина, и кафето истина“

Видео | Голем камбек на Гулабица со „Да да, вистина, и кафето истина“

“Да, да, вистина, и кафето истина… Ај, друго ќе ставиме, оваа ноќ ќе славиме”

Се сеќавате на Вале Гулабица која со нејзините спотови и стајлинзи привлече големо внимание и критика во Македонија пред неколку години. Овие денови, пејачката се враќа на естрадата со новиот хит спот во кој гледаме навистина епски кадрови и слушаме уште поепски стихови.

Слушнете и погледнете за што се работи :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Откажан „Мозаик“, парите за карти може да ги рефундирате

Организаторот на МОЗАИК фестивал заедно со артистите на настанот одлучи да го одложи концертот во …

error: Содржината е заштитена!