Почетна / МК Сцена / Видео | Слаткар направи нова песна за момците од „Happy end“

Видео | Слаткар направи нова песна за момците од „Happy end“

По минатогодишниот успех на „Кога би била моја“, момците на еден од најпопуларните машки бендови кај нас „Хепи енд“, ја промовираа својата нова авторска песна насловена „Лажев“.

  • Создавањето на авторски песни ни беше приоритет уште при самото формирање на бендот. Нашата идеја е со квалитетна македонска музика да се наметнеме на публиката, а токму втората песна веруваме дека ќе биде препознаеме како добар пакет и ќе го повтори успехот како нашето првенче, велат од „Хепи енд“.

„Лажев“ е комплетно дело на браќата Иван и Јован Јованови, кои ги направија музиката и аранжманот, а текстот го напиша Марко Маринковиќ – Слаткар и Томислав Стаменковски Тофилоски. Спотот за песната е снимен на повеќе локации.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Лила ја запеа нејзината прва песна во дует со млад пејач

– Малечок бев кога оваа песна беше хит! Денес, ја имав таа чест да ја …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!