Почетна / admin (страна 4)

admin

Фото | Мартинијан Кириловски со настап во австриска дискотека

  Нашиот млад пејач Мартинијан Кириловски деновиве престојуваше во Австрија, а поводот за тоа беше настап во популарната дискотека „Фокс“, во градот Линц.     – Во Линц настапивме по покана на господинот Венцо Делев кој е директор на тамошното македонско друштво. Поминавме феноменални моменти таму, посебно вечерта кога во …

Повеќе »

Зад камерите: Ова е другата страна на мобилното студио на ТВ Нова

  Телевизија Нова во македонскиот медиумски сектор претстави низа иновации и го подигна нивото на известување и информирање на телевизиските гледачи.     Неодамна, првиот човек на телевизијата, главниот и одговорен уредник Билјана Василева Трендафилова во информативен преглед на ТВ Нова ексклузивно го промовираше мобилното телевизиско студио опремено со најсофистицирана …

Повеќе »

Талентирана и згодна: Тамара Ангеловска подготвува нова песна

  По емотивната балада на „Охрид фест“, Тамара Ангеловска (17) со својот тим работи на новата песна која треба да биде со малку побрз ритам и сосема поинаков стил, а ќе се снима и видеозапис. Имено, младата талентирана македонска пејачка Тамара Ангеловска која својот прв фестивалски настап пред домашната публика …

Повеќе »

Со новиот хит, Ѓоко Јовиќ дефинитивно го освојува Балканот (видео)

Ѓоко Јовиќ, популарниот македонски пејач кој настапува заедно со „Енерџи бенд“ ја претстави својата најнова песна насловена како „Сутра је нови дан“ заедно со видеозапис во продукција на Горила филмс. Имено, новата песна „Сутра је нови дан“ на Ѓоко Јовиќ уште при првите 24 часа од официјалното претставување во етерот …

Повеќе »

Видео | Новиот водител на ТВ Нова ги освои симпатиите на јавноста

  Новиот водител на ТВ Нова со своето прво појавување во вестите ги освои симпатиите на публиката, но и доби низа позитивни коментари на својот Фејсбук профил.     Имено, станува збор за искусниот новинар Зекирја Меџити (Зеко) кој во албанската редакција на Телевизија Нова доаѓа по 3-ри годишно работно …

Повеќе »

Нов ограничен број на партер и фан-пит билети за Жан-Мишел Жар!

  Радосна вест за сите фанови на Жан-Мишел Жар кои не успеаја да ги набават распродадените фан-пит и партер влезници: по огромниот број реакции од публиката и барања за овие билети за спектакуларното отворање на Таксират 18, од денес фан-пит и партер билетите се достапни во продажба со нова количина! …

Повеќе »

Ѓоко Јовиќ најавува промоција на нова песна со спот : „Утре е нов ден“

  Популарната ТВ водителка и манекенка, Симона Станковска ја игра главната улога во новиот видео запис на атрактивниот македонски пејач Ѓоко Јовиќ.     Станува збор за српска композиција која го носи насловот „Сутра је нови дан“ односно „Утре е нов ден“ на македонски, а видео приказната е дело на …

Повеќе »

Тајни од кујната: Александар Тарабунов не може да смисли боранија!

  Александар Тарабунов периодов е навистина активен. Покрај викенд настапите и музичката кариера која одлично ја тера, работи и како втор тенор при Македонската опера и балет, но знае и често да се пофали на Инстаграм со вкусни специјалитети приготвени токму од неговите вешти раце.     Колегите од порталот …

Повеќе »

Заедно на сцена: Ристе и Аца Лукас со музички спектакл во Швајцарија

  Во саботата (29-ти октомври), ексклузивците на „Гранд“ продукција, Аца Лукас и Ристе Ристески одржаа заеднички настап во дискотеката „Палма“ во Швајцарија.     Имено, продолжува соработката помеѓу колегите од продукцијата „Гранд“. На инсистирање на Аца Лукас, при неговиот настап во дискотеката „Палма“ во Швајцарија му се придружи помладиот колега, …

Повеќе »

Бобан Клењоски од „Фидбек“ стави крај на ергенскиот живот

  По 10-годишна љубовна врска, Бобан Клењоски (клавијатурист и вокал) од популарниот македонски бенд „Фидбек“ стапи во брак со прекрасната скопјанка Фросина Лековска.     По потекло, Бобан е од Струга, но живее во Скопје, додека сопругата Фросина е родена скопјанка. Младоженците свадбата ја направија во Хотел Амбасадор во Охрид. …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!