Почетна / admin (страна 10)

admin

Мартинијан има добитна комбинација за „Макфест“

Martinijan Kirilovski

  Младиот Мартинијан Кириловски според сите критериуми на фестивалот „Макфест 2013“ има добитна комбинација во рака со која ќе се претстави пред фестивалската публика.   Еден од најбараните кандидати на македонското музичко шоу „Сите наши песни“ не престанува да не изненадува со своите високи достигнување во музичката кариера. Откако го …

Повеќе »

Гарванлиев со концерти во Швајцарија

  После фантастичниот настап во својата родна Струмица, Васил Гарванлиев продолжува да ја освојува Европа.      Имено, периодов тој се наоѓа во Швајцарија кадешто ќе одржи неколку концерти како дел од манифестацијата „Internationale Opern Werkstatt 2013“ – оперска работилница за млади и надарени пејачи која се одржува од  5. …

Повеќе »

Игор Џамбазов: „ЏИШ беше одвратно шоу“

  Во интервјуто за Вест по повод неговиот концерт во Борис Трајковски на 1. ноември, Игор зборува за неговото шоу „ЏИШ“ кое одеше краток период на МРТ и доби многу лоши критики од јавноста.     – „ЏИШ“ е најголемата траума во мојата кариера. Тоа не е ЏИШ како што …

Повеќе »

Стефан го воодушеви жирито на „X Factor Adria“

  Стефан Давидовски е младо талентирано момче чија најголема желба е да сними студиски албум. Јавноста уште еднаш се увери во неговиот талент кога запеа на големата сцена во МРТ како дел од проектот „Сите наши песни“ заедно со Биг Бендот.   Стефан влезе во тесниот круг на кандидати во …

Повеќе »

Тони: „Кој е тој фраер со два пара муда?“

  Откако се случи скандалот во македонската филмска индустрија за одлучување на праќање македонски филм во трката за Оскар во Холивуд кој ќе се одржи најверојатно во февруари 2014-та година, се јавија многумина уметници во нашата земја и коментираа на оваа тема.     На крајната одлука да не се испраќа македонски …

Повеќе »

Новости во петтата сезона на „Еден на Еден“

  Забавната емисија „Еден на еден“ која се емитуваше на А2 телевизија, а од 2012. година на Алфа ТВ, од 20. октомври повторно се враќа на истиот канал со нова сезона.     Во неа гостуваат многу познати личности со кои водителот разговара лице во лице, а секако има и …

Повеќе »

Фото | Еве со кој се вери Стојне од К-15 !

  Стојне Стојанова која е дел од скечевите на познатата дружина К-15, се сврши со својот сограѓанин, струмичанецот Дејан Карадакоски.     Иако биле школски другари, љубовта на Стојне и Дејан започнала кога и двајцата се појавиле на аудицијата за потрага на нови таленти на продукцијата К-15. – „Клекна и …

Повеќе »

Почнаа аудициите на „X Factor“

  Денеска „X Factor Adria“ на својата официјална Фејсбук страна сподели фотографии од стартот на аудициите пред официјалното жири. Во прилог се фотографиите.             Фото: X Factor Adria Мите Иванов | ТВ Пакет  

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!