Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Зад камерите: Ова е другата страна на мобилното студио на ТВ Нова

Зад камерите: Ова е другата страна на мобилното студио на ТВ Нова

 

Телевизија Нова во македонскиот медиумски сектор претстави низа иновации и го подигна нивото на известување и информирање на телевизиските гледачи.

 

 

Неодамна, првиот човек на телевизијата, главниот и одговорен уредник Билјана Василева Трендафилова во информативен преглед на ТВ Нова ексклузивно го промовираше мобилното телевизиско студио опремено со најсофистицирана технологија и сателитски поврзано со седиштето.

Репортажата на Габриела Додевска во продолжение ја открива другата страна на мобилното студио, погледнете што се случува зад камерите и како функционира тимот на ТВ Нова.

 

 

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Без никаква најава, Алфа ја пушти српската емисија „Проводаџија“

Секој веќе знае дека некогаш било незамисливо двајца млади луѓе да се сретнат без помош …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!