Почетна / admin (страна 2)

admin

Тино го прифати предизвикот – „Урбан таг“ со нова сезона на ТВ 21

  Од понеделникот (18-ти декември) започна да се емитува новата сезона на забавниот магазин „Урбан таг“ на фреквенцијата на телевизија 21.     Забавниот магазин се емитува од понеделник до петок со почеток во 17:05 часот, а во новата сезона покрај освеженото студио кое е во празничен амбиент, јавноста ќе …

Повеќе »

Мајсторот за тетоважи Мате Јосифоски отсега на нова локација

  Мајсторот за тетоважи, Мате Јосифоски го отвори своето самостојно студио за консултации, совети, цртање и тетовирање „M8 Tattoo“ во срцето на Скопје, спроти комплексот Adora Flotiron.     Јосифоски досега функционираше во салонот на мајсторот Боби во Дебар маало, но неговите клиенти отсега ќе можат да го најдат во …

Повеќе »

Фолк пејачката Сара Ристеска киднапирала фитнес тренер

Фолк пејачката Сања Ристеска го објави новиот видеозапис за песната „Ќе те полудам“ во кој се појавува со целосно изменет изглед кој ги воодушеви обожавателите. Зад песната „Ќе те полудам“ како автор на музиката, текстот и аранжманот се потпишува Гоце Костоски – Пејак, а истата е снимена во студиото „Про …

Повеќе »

„Бела Маре“ на Славко Зафироски, изведена на „Роса Фест“ доби и видео

Со музиката веќе активно се заминава 10 години, од кој 7 години е дел од групата „Интермецо“ на познатиот Влатко Миладиновски.     После долго време, гостиварчанецот Славко Зафироски, кој настапува и како солист, актуелен е со две песни, од кој за едната е снимен и спот. – Песната „Бела …

Повеќе »

Секогаш уникатни: момците од „Лајв бенд“ со нова песна и видеозапис

„Да си прашам за неа” е насловот на втората песна на момците од Лајв бенд, која доаѓа веднаш по првенчето „Туѓина била маќеа”, композиција посветена на нашите иселеници, која помина навистина одлично кај слушателската публика.     Новата песна, која деновиве, заедно со спот, ја промовираат момците од бендот, е …

Повеќе »

„Live Band“ ја претставуваат новата песна „Туѓина била маќеа“

„Live Band“ (Лајв бенд), деновиве ја промовираат својата прва песна, заедно со првиот спот. Песната е со наслов „Туѓина била маќеа“, а истата е со карактеристичен македонски стил кој групата го негува од самото свое формирање. – Песната ја покажува болката на македонскиот народ од минатото и тешкиот живот во туѓина. …

Повеќе »

„Инструментал Бенд“ ја расплака Македонија со слика од Тоше Проески

„Инструментал Бенд“ со видеозапис и преработка на големиот хит „Полско цвеќе“ ја одбележува 10-годишнината од трагичната сообраќајна несреќа во која животот го изгуби нашата музичка легенда Тоше Проески, а целиот регион беше обвиен во црно. – Со проектот „Полско цвеќе“ сакаме да ја одбележиме 10-годишнината од немилион настан кој го …

Повеќе »

Светската музичарка Соник објави фотографија со битолчанец

  Светската музичка сензација, Соник на својот Фејсбук профил објави фотографија со битолчанец.     Фотографијата ја направила при својот престој во Битола за време на манифестацијата „Бит Фест 2017“.  

Повеќе »

Слушнете ја првата англиска песна на Тамара Ангеловска

Тамара Ангеловска ја објави својата прва авторска песна на англиски јазик со светски призвук насловена како „Blame of you“ во продукција на реномираната продукција High Records. Видео приказната за темата „Blame of you“ која понатаму ќе добие и своја македонска верзија, снимена е во хотелот „Мираж“ и на плажата „Версус …

Повеќе »

Музичкиот состав „Фидбек Бенд“ подготвува нови песни

Музичкиот состав „Фидбек Бенд“ неодамна го промовираше својот најнов видеозапис за третата по ред студиска песна насловена како „Влези во мојот живот“, а деновиве активно подготвуваат нов материјал. Во новиот материјал има преработка на македонски народни песни, но и регионални хитови. Целиот материјал се снима во живо. Музичкиот состав „Фидбек бенд“ …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!