admin

Дали се почитуваат активните мерки за заштита од Ковид 19

Две слики – 2000 зборови не доволни за да се објаснат спроведените мерки за “заштита” на граѓаните во Штип! Штипските конфекциски работници веројатно најмногу се осудени на милост и немилост, претворени во “робови”, а живеат како во “логори”, секојдневно се изложени на опасност од загрозување на сопственото здравје и живот. …

Повеќе »

Фото | Бојан Јовановски со силна порака против тероризмот и насилството

Вчера вечер беа доделени вторите по ред „Стори“ награди во хотелот „Александар Палас“, каде присуствуваа многу наши познати личности од светот на шоу-бизнисот, бизнис-фелата и спортски работници. Но, дефинитивно Бојан Јовановски, сопственикот на „БМЈ“ и 1ТВ беше ѕвезда на вечерта. Неговиот изглед предизвика реакции кај присутните, но и по социјалните мрежи. Пораката која сакаше …

Повеќе »

Стефановски: Следуваат подобри денови за пливањето во Македонија

Пливањето во Македонија ќе може да се подигне на ново ниво откако на вонредно собрание за претседател на Пливачката федерација на Македонија беше избран Дарко Нешков. Познатиот македонски пливач кој прв јавно проговори за ужасните услови за пливање во Македонија, Мартин Стефановски беше избран за претседател за пливање и потпретседател …

Повеќе »

Видео | „Инструментал Бенд“ ве води на патување низ времето

  Битолската музичката група „Инструментал Бенд“ ги објави првите видеоматеријали од новиот проект насловен како „Времеплов“.   Бацила је све низ ријеку од „Индекси“, легендарната Као какао од „Леб и сол“, Моја прва љубав од Хаустор, Боље да сам друге љубио на Кербер, Заставе од Парни ваљак, Ти си сав …

Повеќе »

Жешки момци во теретана: Дан Лимај и Адриjан Гаџа вежбаат заедно

  Македонскиот програмер за кој слушна целиот свет, Рамадан Дан Лимај и популарниот пејач Адријан Гаџа објавија фотографија на која напорно вежбаат за да ги одржат своите совршени тела.     Работата како програмер за светски гиганти на Дан му одзема огромно време, но сепак тој пронаоѓа време за да …

Повеќе »

„Инструментал Бенд“ најавуваат бројни проекти во 2018 година

  Музичката група „Инструментал Бенд“ после успешниот проект „Полско цвеќе“ за 2018-та година најавува бројни музички проекти од кои првиот ќе биде комплетно завршен и презентиран кон средината на месец февруари.  Имено, музичкиот состав „Инструментал Бенд“ од Битола имаше навистина успешна 2017-та година. Проектот „Полско цвеќе“ со кој се одбележи …

Повеќе »

Стилистот Алек Палада доживеа незгода при летот за Њујорк

  Популарниот македонски стилист, Алек Палада требало пред два дена да слета во Њујорк каде го очекуваат бројни работни ангажмани, меѓутоа поради силно невреме авионот со кој летал бил приморан да слета во Торонто.     Паллада за ситуација во која се наоѓа се пожали и на социјалните мрежи. Тој …

Повеќе »

Ристе ги надмина очекувањата – новото видео е вистинска магија!

  Победникот на најгледаното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Ристе Ристески претстави магична видео приказна за својата прва студиска песна насловена како „Добро јутро тајно“. Зад песната „Добро јутро тајно“ како автор на музика и текстот се потпишува хит-мејкерот Бане Опачиќ, додека аранжманот е на Маријо Пајиќ. Песната е …

Повеќе »

Запознајте го фитнес моделот Милош Живковиќ од спотот на Сања

  Фолк пејачката Сања Ристеска неодамна ја објави песната „Ќе те полудам“ заедно со видеозапис во кој се појавува жешкиот фитнес модел Милош Живковиќ. Интересот за него не стивнува откако беше објавено видеото.     Милош Живковиќ е фитнес модел кој секојдневно вежба во фитнес центарот „Магнус“ во Скопје и …

Повеќе »

Тони Андреев сними кавер-видео на „Дани и године“ од Нина Бадриќ

  Младиот македонски пејач Тони Андреев сними кавер-видео на песната „Дани и године“ од Нина Бадриќ.     Во продолжение слушнете како звучи големиот хит на Нина Бадриќ во изведба на Тони Андреев и Филип Антевски.      | ТВ Пакет

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!