Почетна / МК Сцена / Фото | Еве со кој се вери Стојне од К-15 !

Фото | Еве со кој се вери Стојне од К-15 !

 

Стојне Стојанова која е дел од скечевите на познатата дружина К-15, се сврши со својот сограѓанин, струмичанецот Дејан Карадакоски.

 

 

Иако биле школски другари, љубовта на Стојне и Дејан започнала кога и двајцата се појавиле на аудицијата за потрага на нови таленти на продукцијата К-15.

– „Клекна и со веренички прстен ме побара за жена, а јас во стилот на K-15 му одговорив дека прифаќам, ама кога ќе се крои семејниот буџет да има пари за педикир, маникир, фризер и се друго. Нормално дека прифатив, со Дејан сме подолго време заедно и сме многу вљубени“, изјави Стојне за „Вест“.

 

 

 

Мите Иванов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Пајак со нова соработка и тоа со српскиот Еминем “Mic-MC” за “IDJ“

Клубската сцена се повеќе добива на популарност, а како најзаслужни за развојот на трап сцената …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!