Почетна / Телевизија / Игор Џамбазов: „ЏИШ беше одвратно шоу“

Игор Џамбазов: „ЏИШ беше одвратно шоу“

 

Во интервјуто за Вест по повод неговиот концерт во Борис Трајковски на 1. ноември, Игор зборува за неговото шоу „ЏИШ“ кое одеше краток период на МРТ и доби многу лоши критики од јавноста.

 


 

– „ЏИШ“ е најголемата траума во мојата кариера. Тоа не е ЏИШ како што ја го замислив туку оној кој тие ми го наметнаа. ЏИШ не беше лошо шоу, ЏИШ беше одвратно шоу. Гледавме квазипрофил на ЏИШ, нешто правено недоправено, мислено недосмислено. Се ќе објаснам во едно писмо од 12 страници кое во Слепче го пишував два месеца – вели Џамбазов за Вест.

Останатиот дел од мега интервјуто прочитајте го во викенд изданието на Вест.

 

 

 

Вест

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Топ тема“ се враќа на Телма со нова сезона 2019/2020

Од вторник (10 септември) на телевизија Телма започнува новата сезона од познатата политичко дебатна емисија …

error: Содржината е заштитена!