Почетна / Филм / Тони: „Кој е тој фраер со два пара муда?“

Тони: „Кој е тој фраер со два пара муда?“

 

Откако се случи скандалот во македонската филмска индустрија за одлучување на праќање македонски филм во трката за Оскар во Холивуд кој ќе се одржи најверојатно во февруари 2014-та година, се јавија многумина уметници во нашата земја и коментираа на оваа тема.

 

 

На крајната одлука да не се испраќа македонски филм во трката за Оскар во 2014-та година, се јави и познатиот македонски актер, Тони Михајловски, кој преку Фејсбук статус си кажа што мисли на оваа тема.

 

 

 

 

Мите Иванов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Култниот трилер со Витни Хјустон и Кевин Костнер овој викенд на МТВ 1

петок (13.03.2020), 21.10 часот – “The bodyguard” (1992) Oбожавателите сакаат да ја видат и да …

error: Содржината е заштитена!