Почетна / МК Сцена / Мартинијан има добитна комбинација за „Макфест“
Martinijan Kirilovski

Мартинијан има добитна комбинација за „Макфест“

 

Младиот Мартинијан Кириловски според сите критериуми на фестивалот „Макфест 2013“ има добитна комбинација во рака со која ќе се претстави пред фестивалската публика.

Martinijan Kirilovski

 

Еден од најбараните кандидати на македонското музичко шоу „Сите наши песни“ не престанува да не изненадува со своите високи достигнување во музичката кариера. Откако го воодушеви жирито на X Factor Adria во Белград и доби четири “ДА“, Мартинијан ни најавува прва студиска песна која го носи насловот Како да те украдам.

Младиот Мартинијан Кириловски според сите критериуми на фестивалот „Макфест 2013“ има добитна комбинација во рака со која ќе се претстави пред фестивалската публика.
Песната е авторско дело на Игор Цветковски (музика), Цане Трајчевски (текст) и Дарко Шерденков (аранжман). Екипата на ТВ Пакет му посакува успешна музичка кариера и висок пласман на фестивалот „Макфест 2013“, воедно ги охрабруваме сите млади изведувачи да се пријавуваат на музичките шоуа и да создаваат своја музика.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Откажан „Мозаик“, парите за карти може да ги рефундирате

Организаторот на МОЗАИК фестивал заедно со артистите на настанот одлучи да го одложи концертот во …

error: Содржината е заштитена!