Почетна / Филм / Банкарска кражба и „Потрага по Стив Мекквин“ во сабота на Телма

Банкарска кражба и „Потрага по Стив Мекквин“ во сабота на Телма

Finding Steve McQueen  – сабота, 17 декември 2022, 19:15 часот, Телма телевизија

Во 1972 година, банда крадци од Јангстаун, Охајо, се обидуваат да украдат 30 милиони долари од тајните фондови на претседателот Ричард Никсон.

Пари кои се наменети за поткуп и уцени. Филмот е инспириран од неверојатната, вистинска приказна, која никогаш не била раскажана. Трилер за големата калифорниска кражба.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ексклузивно на МТВ 1 телевизиска премиера на „Кајмак“

Најновиот филм на Милчо Манчевски „Кајмак“ оваа недела ќе се емитува на Првиот канал на …

error: Содржината е заштитена!