Почетна / Филм / СФ комедијата „Hot tub time machine“ во четврток на МРТ 1

СФ комедијата „Hot tub time machine“ во четврток на МРТ 1

Четворица другари се заглавени во колосек на зрелоста: Адам (ЏонКјузак) штотуку е отфрлен од девојката, Лу (Роб Кордри) алкохоличар кој сака самоубиство, Ник (Крег Робинсон) е во ќор-сокак работа и жена која го изневерува, а Џејкоб (Кларк Дјук) неправи ништо друго освен што игра видео игри во неговиот подрум.

Но, тие добиваат шанса да ја разубават својата иднина со менување на своето минато, откако една ноќ на големо пиење во топла када во ски-центар резултира со нивно будење во 1986 година.

Четврток, 15 декември, 21.15 часот, првиот канал на Македонската телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Неделно попладне на МТВ 1 со акционата комедија за „Агентот Коди Бонкс“

Средношколецот Коди Бенкс не сака ништо повеќе од она што го сака секој друг тинејџер: …

error: Содржината е заштитена!