Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / Проверете го своето знаење со Ненад и квизот „Заврти на Телма”

Проверете го своето знаење со Ненад и квизот „Заврти на Телма”

Квизот „Заврти на Телма“ се враќа на фреквенцијата на Телма со новата сезона. Со точни одговори на интересни и поучни прашања до награди за знаењето.

Квизот се емитува секој работен ден веднаш по „Утринска на Телма“ околу 11:10 часот и трае 30-на минути. Квизот е во живо со вклучување на играчи преку телефон. Водител на квизот е Ненад Ѓорѓиевски.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злате Мехмедовиќ: Кога жена е во ПМС, мажот треба да си пие апчиња!

Дали балканските мажи излегуваат од мода, а нивното место го заземааат современите мажи? Вечна дилема …

error: Содржината е заштитена!