Почетна / Телевизија / ТВ Лица / ТВ Трансфер | Билјана Дебарлиева од Канал 5 прејде на ТВ 24

ТВ Трансфер | Билјана Дебарлиева од Канал 5 прејде на ТВ 24

По 11 години поминати во Канал 5, водителката Билјана Дебарлиева направи трансфер во телевизија 24 каде секојдневно ќе ја гледаме во емисијата за здравство „Фактор здравје“.

Билјана дојде на местото на Илија Николовски и на некој начин го продолжува нејзиниот ангажман од Канал 5 каде беше препознатлива по “Визита” каде на гости и беа многу еминентни доктори и специјалисти.

Пред Канал 5, Дебарлиева беше долги години во А1 телевизија каде ги презентираше вестите и ја водеше авторската емисија “Бебе Магазин”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мишко си заминува од ТВ 24 : Почнаа да дуваат чудни ветришта

Мишко Иванов, долгогодишен новинар во ТВ24 и автор на “Патот до успехот” ја информираше јавноста …

error: Содржината е заштитена!