Почетна / Серии / „Семејство на духови”, јапонско аниме на Сител секое утро во 5 часот

„Семејство на духови”, јапонско аниме на Сител секое утро во 5 часот

Старо шише ќе се најде во домот на Кан и неговите родители. Во тоа магично шише живее џинот Хакушон и неговата ќерка Акуби. Кога Кан го наоѓа шишето, открива дека кивавицата го повикува Хакушон и тој мора да му ја исполни желбата на оној што кивнал, додека проѕевањето ја повикува Акуби и таа мора да го стори истото тоа за оној што се проѕева.

Да се ​​исполнат желбите од кој било дух можеби не е добра работа, бидејќи Хакушон ги меша поради неговата екстремна несмасност, додека поспособниот Акуби сака да предизвикува зло со извртување на неговите зборови и значења за да се случи нешто лошо.

“Семејство на духови”, јапонско аниме на Сител секое утро во 5 часот наутро. Веднаш по оваа серија, околу 5.30 минути следува уште една јапонска анимација, и тоа “Лав лајв”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хумор и романса во „Ништо важно“, нова драмедија на Телма

Nothing Trivial (2011-2014) e драма-комедија, симена во Нов Зеланд во 2011 година која на Телма …

error: Содржината е заштитена!