Почетна / 2021 (страна 21)

Годишни Архиви: 2021

Македонската традиција, песна и кујна во новото шоу „Везилка“ на Алфа

Нова семејна неделна емисија на националната телевизија Алфа. „Везилка“ е новиот проект на Алфа телевизија кој ќе го врати духот на традицијата и обичаите и ќе приреди уживање за сите сетила. Нашиот фолклор, најубавите песни и највкусните јадења на едно место. Ќе ги посетиме сите краишта на Македонија и ќе …

Повеќе »

Видео | Кој е нејзиниот порок, ни открива Тамара во новата песна со спот

Нашата популарна пејачка Тамара Тодевска со нова интересна соработка со Урбан Рекордс. Тамара на Јутуб каналот на Урбан Рекордс ја промовираше новата песна и видео записот за “Порок”. До соработка дојде по одлуката на Тамара спотот да го изработи и реализира режисерскиот тим на Урбан Рекордс. Песната е во нејзин …

Повеќе »

ТВ 24 со летна реприза на американската акција за тимот на „Скорпион“

Од вторник до недела во 22.30 часот, ТВ 24 ќе ја репризира “Scorpion” – американска серија создадена од Ник Сантора за CBS и емитувана на американската мрежа во 4 сезони од 2014.та до 2018.та година. Минатава сезона премиерно беше емитувана и кај нас на ТВ 24, а сега повторно со …

Повеќе »

„Црно бела љубов“ на Сител, уште една од редот на најдобрите

По завршетокот на првата сезона од епската сага за драматичната “Горка земја”, од понеделник (12 јули) следува нова играна продукција на Сител телевизија. Еден допир… една средба која ќе ја замлачи суровоста на срцето и … една искра која ќе ги разбуди чувствата и црното ќе го претвори во белина. …

Повеќе »

Концерт на Синтезис, Наум Петрески и Зуица Лазова во Куршумли Ан

По повод 30 години независност на нашата држава на 10ти јули, во Куршумли Ан со почеток од 21:00ч, под слоганот “За многу години Македонци”, концерт ќе одржат нашите големи музички звезди групата Синтезис, Наум Петрески и Зуица Лазова. Концертот ќе го отвори перспективниот македонски пејач, Никола Зацески. Дани | ТВ …

Повеќе »

Заводникот од „Немирно лето“: На пијано имам навика да се соблекувам гол

Керем Бурсин неодамна учествуваше во познато ток-шоу во Турција. Mногу внимание водителите посветија на алкохолот – зошто Ерхан од “Немирно лето” не пие алкохол? 34 годишниот заводник, кој го гледаме во хит романтичната комедија на Сител, посочи дека веќе една година избегнува да пие алкохол затоа што има лоша навика …

Повеќе »

Weekend Media Festival се враќа во Ровињ од 23ти до 26ти септември

Овој Септември, сите патишта повторно водат кон Ровињ Викендот се враќа!  Настанот кој ги привлекува и обединува сите оние кои се заинтересирани за трендовите и новитетите во светот на медиумите и агенциите- Weekend Media Festival, се враќа во Ровињ оваа година од 23ти до 26ти септември. 14-то издание на најдобриот …

Повеќе »

Прочитајте како започна романсата „Немирно лето“ на Сител

Еда е млада, убава и паметна девојка со добро срце, која внесува позитивна енергија во својата околина благодарение на нејзиниот весел карактер, отвореноста и непосредноста. Од друга страна, таа е импулсивна и избрзана во своите одлуки и не се двоуми да каже што мисли. Нејзината страст се книгите, пријателите и …

Повеќе »

Фото | Вака изгледа денес скромната ѕвездичка Мартија

Мартија Станојковиќ стана позната за македонската публика по учеството во шоуто “Пинкови ѕвездички”, каде успеа да го освои жирито со својата моќна гласовна изведба, различните перформанси и скромната стилизирана појава. Но, неколку години подоцна, пинковата ѕвездичка изгледа сосема поинаку. На свои 17 години, Мартија објавува провокативни фотографии на својот Инстаграм …

Повеќе »

Авалон го враќа Ohrid Calling 2021 – најголемиот електронски фестивал

Авалон продукција со големо задоволство објавува дека после едногодишна пауза, најголемиот електронски фестивалски бренд на Македонија, OHRID CALLING се враќа назад на вашето омилено место, Касарна – Охрид. На 31ви јули, каде на првиот фестивалски ден хедлајнери ќе бидат експлозивните девојки NERVO! NERVO е дуо веќе добро познато за армијата …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!