Почетна / Забава / Weekend Media Festival се враќа во Ровињ од 23ти до 26ти септември

Weekend Media Festival се враќа во Ровињ од 23ти до 26ти септември

Овој Септември, сите патишта повторно водат кон Ровињ
Викендот се враќа!

 Настанот кој ги привлекува и обединува сите оние кои се заинтересирани за трендовите и новитетите во светот на медиумите и агенциите- Weekend Media Festival, се враќа во Ровињ оваа година од 23ти до 26ти септември. 14-то издание на најдобриот регионален фестивал ќе се оддржи во просториите на старата Фабрика за тутун под мотото „I love Weekend“, ќе ги слави животот, љубовта и заедништвото.

Главниот фестивал за медиумската индустрија во Ровињ е настан на кој секогаш се создаваат нови идеи. Секое ново издание е дестинација на повеќе од 6.000 експерти, предавачи, панелисти, посетители, странци, локални жители и сите оние кои сакаат да научат за новостите во индустријата, да ги споделат своите искуства и успешни практики и да ги коментираат новитетите и трендови кои доаѓаат.

На традиционалното место на одржување, ровињското крајбрежје, фестивалот ќе трае три дена, а покрај интересните панели и дискусии, загарантирана е и врвна забава. Се разбира, сè со почитување на мерките што ќе ја гарантираат безбедноста на сите учесници и гости.


Од денот на најава на новиот WMF започнува продажбата на Early bird tickets, по најдобри цени, кои се резервирани само за периодот од 7ми јули до 13ти јули.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

error: Содржината е заштитена!