Почетна / Телевизија / Во тек се пријавувања за новата сезона од квизот „Круг на знаење“

Во тек се пријавувања за новата сезона од квизот „Круг на знаење“

 

Нова сезона од познатиот македонски квиз

 

Од следниот месец на Алфа телевизија започнува нова сезона од квизот “Круг на знаење”.

 

 

Многу нови натпреварувачи, многу нови прашања и брзи одговори ќе бидат дел и од оваа сезона. Доколку сакате да учествувате во овој квиз на вистинско познавање и знаење, пријавете се на телефонскиот број 02/30 94 993 или на [email protected] Ирена Спировска и Томато продукција не очекуваат.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ААВМУ со опомена до Сител и Канал 5 за емитувани телешопинг спотови

По добиено известување од страна на Агенцијата за храна и ветеринарство, за емитување незаконски аудиовизуелни …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!