Почетна / Забава / По Лондон, Google отвори школа за дигитални вештини и во Брисел

По Лондон, Google отвори школа за дигитални вештини и во Брисел

 

Пребарувачот Гугл отвори дигитално училиште во Брисел во рамките на додатната обука во дигитални вештини на Гугл Акаемијата (Google Digital skills Academy). Школата за дигитални вештини нуди спектар на програми, од почетни курсеви до напредни нивоа, а веќе такви школи има во Лондон и Јоханесбург.

 

 

Гугл академијата во мај минатата година ја промовираше најновата професионална диплома во областа на дигиталните оновации, како и кратките курсеци  за дигиталната технологија, дигиталното работење, дизајн и технолошки иновации.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Премиерот Зоран Заев со Димитров на Струмичкиот карневал

Премиерот Зоран Заев на Струмичкиот карневал симболично побара преговори за членство со Европската Унија. На …