Почетна / МК Сцена / Јосипа Лисац во Македонска филхармонија на 20-ти април

Јосипа Лисац во Македонска филхармонија на 20-ти април

 

Авалон со концерт и на Јосипа Лисац

 

Концертот на Јосипа Лисац закажан за 20-ти април е пред распродавање, информираат од продукцијата Авалон која е организатор на овој настан.

 

 

Јосипа Лисац доаѓа во рамки на својата турнеја „50 години Јосипа“, после распродадените големи концерти во арена Пула, Сава Центар, неколку последователни концерти во Лисински во Загреб. Својот последен концерт во оваа низа ќе го одржи во Скопје, во новата сала на Македонската Филхармонија.

Вашите билети се’ уште можете да ги набавите преку продажната мрежа на Купи Карти За Се низ цела Македонија и онлајн на веб страницата на ККЗС.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Каролина во Америка емотивно ја отпеа „Празно е без оваа љубов“

Македонскиот супербренд Каролина Гочева велигденските празници ги поминува во Њујорк каде нејзиниот сопруг Михаил Корубин …