Почетна / МК Сцена / Влатко Стефановски отворено и искрено во „Б со точка“ на 24-ка

Влатко Стефановски отворено и искрено во „Б со точка“ на 24-ка

 

Вечерва искрено интервју со големиот гитарист

 

Во недела (15. април) од 21:15 часот во емисијата “Б со точка” – искрено и отворено Драган Костиќ ќе разговара со нашиот светски гитарски бренд – Влатко Стефановски.

 

Работи кои не сте ги слушнале за неговата бунтовна младост, скопските корза и дискотеки, за музиката која ја слушал и сонувал, за неговата најголема љубов “Леб и сол” и неговото бегство од реалноста – албумот “Мајчин јазик”.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Каролина во Америка емотивно ја отпеа „Празно е без оваа љубов“

Македонскиот супербренд Каролина Гочева велигденските празници ги поминува во Њујорк каде нејзиниот сопруг Михаил Корубин …