Почетна / Телевизија / Вознемирувачко видео | Наша ТВ прикажа како се колат животни

Вознемирувачко видео | Наша ТВ прикажа како се колат животни

 

Потсетуваме – видеото има вознемирувачка содржина

 

Вознемирувачко видео стигна до редакцијата на ТВ Пакет. Имено, се работи за видео, во кое се снима програмската содржина која се емитувала на Наша телевизија на 28 мај во 17.45 часот. Документарниот филм “Говедарев камен” е емитуван под втора категорија како програма што може да ја вознемири малолетната публика.

 

 

Во филмот се работело за колење на животни – традиција која се случува на Ѓурѓовден и според која жената носи курбан – јагне, доколку донела дете на свет изминатата година. Сепак сами проценете дали оваа содржина заслужува да оди под таква категоризација и во тој термин :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ацо Кабранов: Во Канал 5 примав 60.000 во плико на рака

Доскорешниот уредник на 1ТВ Ацо Кабранов во пост на Фејсбук обзнани дека додека работел во …

error: Содржината е заштитена!