Почетна / Сапуници / Тајно се ожени Ибрахим Челикол, актерот од „Ифет“ и „Милост“

Тајно се ожени Ибрахим Челикол, актерот од „Ифет“ и „Милост“

 

Се ожени Џемал од хит серијата “Ифет”

 

Актерот Ибрахим Челикол е познат за македонската публика по главните улоги во турските серии “Ифет”, “Милост”, “Специјалци” и “Татко и синови”, а женскиот дел од публиката особено воздивнуваше по неговиот секси поглед во “Ифет”.

 

 

Ибрахим минатата недела тајно се ожени со својата сакана Михре Мутлу.

 

 

Турските медиуми не беа известени за свадбата, на која присуствувале само тесен круг на нивни роднини и пријатели.

 

 

Свадбената церемонија се случила на плажа, по што актерот објави слики на социјалните мрежи.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Децата на „Тажна жена“ добија награда и се расплакаа на сцена

Солзи и емоции на доделувањето на престижните турски награди “Altın Kelebek” (Златна пеперутка). Имено, на …

error: Содржината е заштитена!