Почетна / Телевизија / Недела на Сител – „Секунди пред катастрофата“ од нападот врз Америка

Недела на Сител – „Секунди пред катастрофата“ од нападот врз Америка

 

22 часот, 29 април – што се случи на секунди пред нападот?

 

Кобен ден во историјата на Америка. 11 септември 2001 година – четири киднапирани патнички авиони полни со гориво, се урнаа во кулите-близначки на Светскиот трговски центар во Њујорк и во зградата на Пентагон близу до Вашингтон. Како резултат на пожарот што настанал од авионското гориво, дошло до структурни оштетувања на кулите во Њујорк, после што и двете кули се урнале, по нив и две соседни згради, а уште три згради биле тешко оштетени.

 

 

Во нападите загинале вкупно 2.998 луѓе, од кои 2.603 во Светскиот трговски центар, 246 патници во киднапираните авиони, 125 во Пентагон и уште 24 лица се исчезнати. Во овој збир не се вклучени загинатите 19 терористи.

 

 

Но, тој ден никој нема да го заборави. Што всушност се случи тој 11-ти септември? Како изгледаа кулите близначки и Пентагон на неколку секунди пред катастрофата? А како… по катастрофата?

Недела, 29 април во 22 часот на Сител телевизија, нова емисија од “Секунди пред катастрофата”. Погледнете ги страотните глетки во успешниот телевизиски документарец.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Алфа телевизија прослави 16 години постоење во етер

Алфа ТВ е приватна национална телевизија, која започна да емитува програма на македонски јазик на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!