Почетна / Телевизија / Трансфер : Оливера Трајковска станува дел од „Топ тема“ на Телма

Трансфер : Оливера Трајковска станува дел од „Топ тема“ на Телма

 

Првиот есенски трансфер – Оливера од 24 Вести во Телма

 

Од 19 септември започнува новата телевизиска сезона на Телма. По низата репризи на телевизиски содржини изминативе месеци, конечно време и за нешто ново.

 

 

Во новата сезона се враќа и дебатната емисија “Топ тема”. Она што е интересно е што новинарката Оливера Трајковска (Вин-вин) станува дел од тимот на ТопТема. Покрај Чомовски и Боби Христов, гледачите ќе следат дебати на Телма од сега и со Оливера како автор и водител на емисијата.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ИНРЕКОМ со анализа за реформата на регулаторните тела во држававата

Институтот за развој на електронски комуникации ИНРЕКОМ Скопје спроведе анализа на состојбата во поглед на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!