Почетна / Забава / Душко Гојковиќ Квартет со свој настап на 15-ти декември

Душко Гојковиќ Квартет со свој настап на 15-ти декември

 

Душко и гудачите со македонска промоција на нивниот албум

 

На 15 декември (четврток) во Македонската филхармонија, ќе се одржи промоција на албумот “Душко Гојковиќ со гудачите”. Душко Гојковиќ е српски џез трубач кој во текот на неговата кариера успеа да изгради автентичен стил и звук, окарактеризиран со прецизност, топли звуци и брилијантна техника.

 

 

Диригент: Борјан Цанев
Солисти:
Душко Гојковиќ – труба
Ренато Кико – пијано
Мартин Ѓаконовски – контрабас
Владимир Костадиновиќ – тапани

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | ЗЏМ Биг-Бендот и маестро Фајгл ја наполнија Филфармонија

Настанот „RADIOHEADJAZZ!“ привлече голем број на музички вљубеници кои во саботата вечерта, на 30 ноември, …

error: Содржината е заштитена!