Почетна / Телевизија / Изненадно – „Телеком“ ги зголемиле сметките за интернет и ТВ

Изненадно – „Телеком“ ги зголемиле сметките за интернет и ТВ

„Телеком“ од 1 октомври ги зголемува цените на пакетите за интернет и ТВ, а известување за ова имало на сметките за последниот месец – пишува А1 он.

А1 он успеа да увиди дека со ситни букви под сметката стои дека корисниците имаат рок од 30 дена да го раскинат договорот или да мигрираат во друг пакет, без пенали и последици. Во продолжение, целата анализа :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ИНРЕКОМ: Колку македонскиот јазик е заштитен на странските телевизии

Во време кога политичките напирања се во однос на македонскиот јазик, дали е признаен или …

error: Содржината е заштитена!