Почетна / Спорт / Директен пренос на МРТ1 од „Спортисти на годината“

Директен пренос на МРТ1 од „Спортисти на годината“

 

 

Вечерва по 57. пат ќе се одржи спектаклот „Спортисти на годината“ во Македонската опера и балет. Македонската телевизија ве поканува на директниот пренос од настанот што ќе започне од 20:30 часот.

 

 

 

 

Мите Иванов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Федерер VS Ѓоковиќ – денеска во 15 часот, финале на „Вимблдон“

Новак Ѓоковиќ против Роџер Федерер по 48-ми пат во меѓусебен дуел, денеска од 15 часот …