Почетна / Спорт / Директен пренос на МРТ1 од „Спортисти на годината“

Директен пренос на МРТ1 од „Спортисти на годината“

 

 

Вечерва по 57. пат ќе се одржи спектаклот „Спортисти на годината“ во Македонската опера и балет. Македонската телевизија ве поканува на директниот пренос од настанот што ќе започне од 20:30 часот.

 

 

 

 

Мите Иванов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 3 ќе го прикаже ретро финалето на Вардар – Пелистер од 1993 година

Уживање за спортските носталгичари. Во сабота (23 мај 2020), третиот спортско-забавен канал на Македонската телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!