Почетна / Забава / Евровизија / Спот за “Црно и бело”

Спот за “Црно и бело”

 

Пејачката Калиопи го промовираше спотот за песната “Црно и бело” со која ќе ги брани боите на Македонија во Баку, Азербејџан на престојната Евровизија. Подолу можете да го погледнете и да го коментирате истиот.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Васил Гарванлиев ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2020

Македонската Радиотелевизија со известување до граѓаните на Македонија : По извршената анализа на досегашните учества …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!