Почетна / Забава / Евровизија / По Калиопи, и Јоксимовиќ пропеа азербејџански!

По Калиопи, и Јоксимовиќ пропеа азербејџански!

 

Иако вечерва не настапува на првото полуфинале на „Евровизија“, Жељко Јоксимовиќ својата песна ја промовира со полна пареа. По нашата претставничка Калиопи, сега и претставникот на Србија пропеа на азербејџански јазик. На вчерашната прослава на делегацијата на претставничката на Азербејџан, земјата домаќин, Жељко рефренот од песната „Није љубав ствар“ го испеа на азрбејџански!

„Не планиравме да правиме уште верзии, но откако дојдовме тука луѓето постојано се интересираа дали својата песна ќе ја препеам на азербејџански. Нив тоа многу им значеше бидејќи досега ниту еден претставник не ја испеа песната на јазикот на домаќините“, изјави Јоксимовиќ.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тик ток сензацијата Teya Dora ќе ја претставува Србија на Евровизија

Тик ток сензацијата Татјана Павловска од Бор или Teya Dora, позната по хит баладата “Џанум”, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!