Почетна / Филм / Незаконски

Незаконски

29-ти август

 Незаконски
Режија: Џон Хилкоат (The Road)
Сценарист: Ник Кејв
Улоги: Шиа ЛаБиуф, Том Харди, Гери Олдман, Миа Васиковска, Џесика Честејн, Гај Пирс, Џејсон Кларк
крими, драма

 

Ова е гангстерска криминалистичка драма по сценариото на Ник Кејв. Филмот е екранизација на биографскиот роман „The Wettest County in the World“ за браќата Бондурант кои за време на похибицијата во САД заработувале произведувајќи алкохол во шумите во Вирџинија, а со текот на времето околу нив е создадена легенда дека се неуништливи. Режијата ја потпишува Џон Хилкоат. Филмот беше во трката за Златна палма на годинешниот Кански филмски фестивал.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | МТВ 1 со светска ТВ премиера на „Врба“ на Милчо Манчевски

Премиерно светско телевизиско прикажување на МТВ1 – „ВРБА“ на Милчо Манчевски. Три приказни, три мајки, …

error: Содржината е заштитена!