Почетна / Филм / Како до проститутка?

Како до проститутка?

Актерката Ен Хетвеј, која во филмот “Les Miserables” ќе ја глуми проститутката Фантина, одлучи да се држи на строга диета која дозволува да се јадат само јаболки!

 

 

Ен Хетвеј е една од американските актерки што никогаш досега немале потреба да држат драстична диета за да ја истакнат својата убавина во вистинско светло. Сепак, за што подобро да ја долови проститутката Фантина и самохраната мајка во новата филмска адаптација “Les Miserables”, 28-годишната Ен се согласи на строга диета од само 500 калории дневно, диета која и е препишана во согласност со нутриционист.

“Ен има само 20 дена да се слободи од потребните килограми, затоа и пристапи на толку радикален метод. Ќе глуми исцрпена самохрана мајка која за да преживее станува проститутка”, изјави еден близок извор на актерката. Во филмот исто така ќе глумат и Хју Џекман и Расел Кроу.

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Добредојдовте во Чеченија“ во четврток на Skopje Film festival 2020

„Добре дојдовте во Чеченија“ е американски документарен филм од 2020 во режија на Дејвид Франс, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!