Почетна / МК Сцена / Иле Петровски ужива во сонцето

Иле Петровски ужива во сонцето

 

Деновиве Македонија ја погоди топлотен (африкански) бран што доведе до нагло зголемување на дневната температура, и додека едни се жалат од топлото, нашиот млад пејач Иле Петровски ужива и максимално го искористува.

 

 

Иле во моментов е максимално посветен на својата најнова песна која наскоро ќе ја доживее светлината на денот, но топлото време ретко успева да го задржи во својот дом. Пејачот на својот Фејсбук профил споделува летни фотографии, а вели дека со ова време најдобро одговара ладно пиво.

 

 

 

 

Автор | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Каролина и Амира ја отпеаа легендарната „Македонско девојче“

За време на концертот во Хераклеа во организација на неприкосновената Авалон, а и на изненадување …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!