Почетна / Серии / МТВ со потсетување на психолошката трилер серија „Џек Тејлор“

МТВ со потсетување на психолошката трилер серија „Џек Тејлор“

На местото на “Џек Ајриш”, на првиот канал (на македонски јазик) и на вториот канал (на албански јазик) на националната телевизија ќе се емитува репризно криминалистичката серија за “Јack Taylor”.

Ирската серија “Џек Тејлор” ќе се репризира од среда (15 јануари) по 21.30 часот, а во главните улоги ги гледаме Иан Глен, Френк О’ Саливен, Кен Филдс. Се работи за мини мистериозна драма, базирана на новелите на Кен Бруен, а снимана во Ирска и Германија.

Низ деветте продолженија од засега трите сезони, го следиме повторно непоправливиот Џек Тејлор, кој е отпуштен од Ирската државна полиција поради свирепост над државниот министер. Тој станува приватен детектив, а Ана Хенеси го најмува да ја открие вистината за наводното самоубиство на нејзината ќерка- тинејџер. Како што го истражува случајот, тој доаѓа до шокирачки сознанија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шпионската серија за „Американците“ секоја ноќ на Сител телевизија

Oд понеделник (13 мај) на Сител телевизија во полноќниот термин започнува со прикажување познатата серија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!