Почетна / Телевизија / Видео | Тешко е да се препознае – Мартија со стомачен танц

Видео | Тешко е да се препознае – Мартија со стомачен танц

 

Нашата Пинкова ѕвездичка во емисијата на Вучиќ

 

Македонската учесничка и фаворит за победа во “Пинковите ѕвездички” уште од многу мала ги покажала своите таленти за на сцена.

 

 

Освен што пее совршено, таа и танцува подеднакво добро. Првиот јавен настап на телевизија го има на свои шест годинки во емисијата на Драган Вучиќ, “Некогаш и сега”. Мартија Станојковиќ од Куманово, во стилот на Жаде, заиграла стомачен танц и со тоа ги воодушевила и водителот, и гостинката, а и публиката во салата.
Погледнете за што се работи :

 

 
Мартија, заедно со другите две Македонки, се пласираше во седмиот круг на “Ѕвездички”. Нејзините настапи се најкоментирани и најгледани на социјалните мрежи, па затоа со задоволство чекаме да видиме што следно ќе ни подготви на сцената на Пинк.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тотал ТВ ја исклучи Канал 5 од понудата, прочитајте зошто

Oд четвртокот, 10 ноември 2022 година, националната Канал 5 телевизија не е дел од програмската …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!